Kornel Morawiecki do Senatu dla lepszej Polski! Logo

Ocena

0

Kategorie

advertise

Kornel Morawiecki do Senatu dla lepszej Polski!


Szanowni Państwo,
W najbliższych wyborach kandyduję do Senatu we Wrocławiu – w okręgu nr 8 w północnej i zachodniej części miasta. Zwracam się do Państwa z prośbą o głos na mnie, ponieważ w Senacie potrzebni są ludzie, którzy rozumieją jak ważna jest dla nas dzisiaj solidarność.

Swoim życiem dowiodłem, że dobro Polski jest dla mnie wartością najwyższą. Zarówno w czasie walki z ustrojem totalitarnym, kiedy zakładałem Solidarność Walczącą, jak i później po 1989 roku, pozostałem wierny wyznawanym przeze mnie wartościom. Wytyczyły one moją drogę życiową i dziś – jestem o tym przekonany – są tak samo ważne dla lepszej przyszłości Polski.

Solidarność, wolność, praca

Ideały Solidarności Walczącej, uznawane przez komunistyczny reżim za radykalne, są dziś podstawą cywilizacji europejskiej i gwarancją zachowania naszej wolności. Wolność jednostki, równe szanse rozwoju dla każdego, wypełnianie zobowiązań państwa wobec starszego pokolenia i zadbanie o godne warunki rozwoju następnych pokoleń, a także społeczna i państwowa solidarność z najbardziej potrzebującymi – to najważniejsze zadania jakie stoją przed naszym krajem. Szczególnie wobec budzących niepokój zjawisk w dotkniętej kryzysem światowej gospodarce.

We współczesnej Polsce wciąż są ogromne obszary biedy i wykluczenia społecznego, a państwo polskie robi zbyt mało, by walczyć z jego skutkami. Jako Senator RP będę starał się, by słowo „solidarność” nie było pustym hasłem, lecz praktyką rządzenia, którego celem będzie dobro wspólne wszystkich obywateli. Należy poszerzyć obszar wolności słowa – w Senacie będę rzecznikiem tych, którzy czują, ze ich głos nie jest w III RP słyszany – zwykłych, uczciwych ludzi, rodziców ponoszących codzienny trud wychowania dzieci, kobiet nierówno traktowanych na rynku pracy, czy wielu porządnych obywateli-kibiców, których pogardliwie określa się mianem kiboli. Będę również dążył do tego, by nikt nie był wykluczony z rynku pracy – ani dojrzali pracownicy z dużym dorobkiem, ani ci młodzi, którzy często bezskutecznie próbują znaleźć swoje miejsce.

Solidarność ma także swój wymiar międzynarodowy. Kierujące się zasadami solidarności państwo polskie będzie więcej znaczyć na arenie międzynarodowej i lepiej zadba o interesy naszych Rodaków za granicami kraju, zwłaszcza tymi żyjącymi na Wschodzie.

[url=http://][b]
www.kornelmorawiecki.pl[/b][/url]

Podobne wpisy

Biuro poselskie Anny-Marii Żukowskiej - Lewica Warszawa Logo
Biuro poselskie Anny-Marii Żukowskiej - Lewica Warszawa

Nowa Lewica to partia, która powstała z połączenia partii Wi...

Portal informacyjny Logo
Portal informacyjny

E-Polityka to prawicowy serwis informacyjny. Powstał z misją...

PopieramKomorowskiego.pl Logo
PopieramKomorowskiego.pl

Internetowy serwis popieramkomorowskiego. pl dedykowany jest...

ABC Polityki Logo
ABC Polityki

Jeśli interesuje Cię polityka nie od dziś, nie mogłeś trafić...

Aktualności

test

tyytryrtyrtyrty